Ponad 100 osób ucierpiało w wyniku eksplozji w fabryce materiałów wybuchowych

04-06-19 Promocja 0 comment

Do 116 wzrosła liczba osób, które ucierpiały w wyniku eksplozji w fabryce trotylu w Dzierżyńsku w obwodzie niżnonowogrodzkim. W rezultacie 3 wybuchów na powierzchni około 1200 m.kw. wybuchł pożar. Ofiar śmiertelnych prawdopodobnie udało się uniknąć.

Eksplozje  uszkodziły ponad 450 okolicznych budynkach, w tym 32 szkoły i 55 przedszkoli. W większości przypadków uszkodzone zostały okna.

To  nie pierwszy tego typu incydent  w tym zakładzie. W kwietniu br. miał tam miejsce wybuch, w wyniku którego zawalił się jeden z budynków z cegieł. Wtedy jednak szczęśliwie  nikt nie ucierpiał.

Przedsiębiorstwo Kristałł, w którym doszło do eksplozji, powstało w  1953 r. Specjalizuje się w produkcji, testach oraz utylizacji materiałów wybuchowych.

Prokuratura wszczęła dochodzenie,  mające ustalić przyczyny zdarzenia.

Dzierżyńsk to drugie pod względem  wielkości miasto obwodu niżnonowogrodzkiego. Liczy ono 262 tys. mieszkańców.

Źródło: ria.ru