Prezentacja raportu specjalnego z badania socjologicznego „Uchodźcy z Ukrainy w Polsce”

07-04-22 Promocja 0 comment

Platforma Migracyjna EWL,

Fundacja Na Rzecz Wspierania Migrantów Na Rynku Pracy „EWL”
oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego

serdecznie zapraszają

na prezentację raportu specjalnego z badania socjologicznego

„Uchodźcy z Ukrainy w Polsce”

12 kwietnia 2022 roku (wtorek), godz. 14:00

Centrum Prasowe PAP, Warszawa, ul. Bracka 6/8

Raport specjalny powstał po przeanalizowaniu wyników badania socjologicznego „Uchodźcy z Ukrainy w Polsce”, które zostało przeprowadzone w dniach 23 marca – 3 kwietnia 2022 roku przez Platformę Migracyjną EWL oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Przebadanych zostało 400 obywateli Ukrainy, którzy zdecydowali się przyjechać do Polski po 24 lutego 2022 roku w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

Raport pozwoli odpowiedzieć na bardzo istotne pytania, w szczególności:

• ILU uchodźców z Ukrainy planuje pozostać w Polsce na dłużej?
  • CZY ukraińscy uchodźcy chcą podejmować pracę w Polsce na mocy specjalnej ustawy?
  • JAK uchodźcy z Ukrainy oceniają swoją znajomość języka polskiego i angielskiego?
  • JAKIE zawody reprezentują przybywający do Polski uchodźcy z Ukrainy?
  • KTÓRE regiony oraz miejscowości Polski są najczęściej wybierane przez uchodźców?
  • CO planują przedsięwziąć uchodźcy po zakończeniu wojny w Ukrainie?
  • CZEGO najbardziej obawiają się uchodźcy znajdujący się w naszym kraju?

Wyniki badania skomentują eksperci Platformy Migracyjnej EWL oraz Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego.Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest obowiązkowe wypełnienie formularza oraz potwierdzenie udziału przez organizatora.

Raport dostępny na stronie EWL: https://ewl.com.pl/raport-specjalny-uchodzcy-z-ukrainy-w-polsce/

Więcej informacji udziela Anatoliy Zymnin, PR Manager EWL Group
(e-mail: anatol.zymnin@ewl.com.pl; tel.: 535 888 815)

Raport specjalny z badania socjologicznego