Seria alarmów bombowych w szkołach i sądach Gruzji

07-06-23 Promocja 0 comment

5 czerwca służby mundurowe z przeszkolonymi psami przeszukiwały sądy i szkoły w całej Gruzji w celu odnalezienia ładunków wybuchowych. Ewakuacje ogłoszono także w dużych centrach handlowych. Kierownictwa wielu placówek przez cały dzień dostawały anonimowe e-maile o obecności bomb w budynkach.

„Zniszczymy was wszystkich!” – tak brzmiała treść wiadomości otrzymanej przez sąd w Kutaisi. Anonimowe informacje z ukrytego adresu IP dostały  sądy miejski, apelacyjny i najwyższy w Tbilisi, a także sądy rejonowe w Kutaisi, Zugdidi, Gori, Rustawi i Gurdżaani.

Szereg instytucji edukacyjnych, zarówno prywatnych, jak i publicznych szkół w Gruzji, również otrzymało anonimowe pogróżki.

Gruzińskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych nie podaje żadnych oficjalnych informacji dotyczących alarmów bombowych na terenie kraju.

Źródło: ekhokavkaza.com

Opracowanie: BIS –  Biuletyn Informacyjny Studium