„Sojusz Piłsudski-Petlura z perspektywy stulecia” – nagranie z konferencji

04-05-20 Promocja 0 comment

Z przyjemnością prezentujemy nagranie z telekonferencji „Sojusz Piłsudski-Petlura z perspektywy stulecia”, która odbyła się 21 kwietnia 2020 z okazji setnej rocznicy zawarcia układu między II Rzeczpospolitą i Ukraińską Republiką Ludową.

W konferencji udział wzięli: dyr Jan Malicki (Studium Europy Wschodniej, Uniwersytet Warszawski), prof. Aleksandra Hnatiuk (Studium Europy Wschodniej, Uniwersytet Warszawski), prof. Jan Jacek Bruski (Uniwersytet Jagielloński), prof. Leonid Zaszkilniak (Uniwersytet Lwowski), prof. Anna Krochmal (Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych), prof. Walentyna Piskun, (Instytut Archeografii, Narodowa Akademia Nauk Ukrainy), prof. Jan Pisuliński (Uniwersytet Rzeszowski), prof. Mirosław Szumiło (Instytut Pamięci Narodowej, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej), prof. Władysław Werstiuk, (Instytut Historii Ukrainy, Narodowa Akademia Nauk Ukrainy), prof. Włodzimierz Mędrzecki (Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk), dr hab. Hennadij Korolow (Instytut Historii Ukrainy, Narodowa Akademia Nauk Ukrainy), dr Witalij Skalski (Instytut Historii Ukrainy, Narodowa Akademia Nauk Ukrainy)

Nagranie dostępne jest na naszym kanale na YouTube

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=bDuNDsyZB2g[/embedyt]