Spotkanie społeczności studenckiej z wiceprezydentem Warszawy Tomaszem Bratkiem

25-05-23 Promocja 0 comment

22 maja o godzinie 15:30 w Sali Kolumnowej Wydziału Historii UW,  miało miejsce spotkanie z jednym z czterech wiceprezydentów Warszawy,  Panem Tomaszem Bratkiem.  Spotkanie było moderowane przez dr Rigelsa Haliliego, wykładowcę  Studium Europy Wschodniej i Szkoły Języków Wschodnich.

Wiceprezydent opowiedział o swojej młodości w Warszawie, o swoim sentymencie do osiedla Jelonki oraz zamiłowaniu do wycieczek rowerowych po stolicy. Szczególną uwagę poświęcił dzielnicy Śródmieście, gdzie znajduje się nasz uniwersytet. Mówił o próbach poprawy jakości powietrza w niej, ale także o trudności w oszacowaniu liczby osób stale zamieszkujących centrum Warszawy – znikoma część z nich jest zameldowana. Wspomniał o zazielenianiu dzielnicy oraz metodach kontroli powstawania nowej zabudowy w mieście.

Po wykładzie słuchacze mogli zadać pytania wiceprezydentowi: pojawiły się pytania o pomoc od miasta w wynajmowaniu mieszkań przez studentów bądź doktorantów ze względu na wysokie ceny na obecnym rynku, ale także o współpracę miasta z uniwersytetem. Została poruszona także kwestia usprawniania komunikacji miejskiej oraz rozwoju infrastruktury. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem oraz luźną dyskusją z uczestnikami wydarzenia. (Organizatorzy)