Spotkanie studentów Studium Europy Wschodniej z wykładowcami dn. 28. 02. 2022 r.

01-03-22 Promocja 0 comment

Podczas spotkania przedstawione zostały dotychczasowe działania Studium Europy Wschodniej – listy protestacyjne, zbiórki na rzecz uchodźców, wobec ataku na Ukrainę.
Celem spotkania było również omówienie perspektyw uczestnictwa społeczności SEW w akcjach pomocowych dla studentów-stypendystów z Ukrainy oraz dla uciekających przed wojną pracowników ukraińskich uczelni. Dyrektor Jan Malicki  zapowiedział  również utworzenie nowego przedmiotu OGUN Ukraina 2022, na którym analizowana będzie obecna sytuacja społeczno-polityczna w Ukrainie i w regionie Europy Wschodniej.