Spotkanie ze stypendystami oraz rektorami uczelni w Erywaniu

14-12-18 Promocja 0 comment

W dniach 10-11 grudnia 2018 r. dyrektor Studium Europy Wschodniej Jan Malicki, Anna Wolska oraz sekretarz Stacji Kaukaskiej Daria Szlezyngier udali się z wizytą do Erywania, gdzie spotkali się ze stypendystami oraz rektorami ormiańskich uczelni.

10 grudnia w Związku Polaków w Armenii „Polonia” odbyło się spotkanie delegacji Studium z absolwentami polskich programów stypendialnych. W spotkaniu wziął także udział Ambasador RP w Erywaniu – Paweł Cieplak oraz Radca Marek Reszuta.

11 grudnia delegacja Studium złożyła wizytę na Uniwersytecie Lingwistycznym im. W. Briusowa, gdzie spotkała się z rektorem Karine Harutyunyan, zastępcą rektora ws. programów edukacyjnych Bellą Margaryan, szefem Departamentu Spraw Publicznych i Współpracy Międzynarodowej Kristiną Tsaturyan oraz dziekanem Wydziału Nauk Politycznych Tigranem Torosyanem.

Następnie miało miejsce spotkanie z rektorem Erywańskiego Uniwersytetu Państwowego Aramem Simonyanem oraz zastępcą prorektora i szefem Biura ds. Współpracy Międzynarodowej Aleksandrem Makarowem. W trakcie wizyt na obu uczelniach omówiono perspektywy wzajemnej współpracy w sferze edukacji.

Wizytę w Armenii zakończył udział delegacji w koncercie „Chopin in Jazz Interpretation” w wykonaniu Andrzej Jagodziński Trio, który został objęty patronatem Studium Europy Wschodniej.