Warsaw East European Conference – pierwszy dzień konferencji za nami

28-06-18 Promocja 0 comment

Zakończył się pierwszy dzień konferencji Warsaw East European Conference. Jak co roku, gmach Starej Biblioteki UW zamienił się w centrum wiedzy o Europie Wschodniej – jej polityce, gospodarce, historii i kulturze. Tegoroczna edycja, nawiązująca do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nosi tytuł „INDEPENDENCE”.

Konferencję, tradycyjnie już, otworzyli dyrektor Studium Europy Wschodniej Jan Malicki, dyrektor konferencji John S. Micgiel oraz prorektor Uniwersytetu Warszawskiego Maciej Duszczyk. Ceremonię otwarcia uświetniły dwa doskonałe wystąpienia: przemówienie Ministra Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza oraz wykład doradcy prezydenta RP Bogusława Winida. Po ceremonii otwarcia odbyły się 3 duże panele dyskusyjne oraz wykład specjalny, jaki wygłosił dr Gordon R. Bardos z Southeast European Research & Consulting w Nowym Yorku.

Po panelach odbył się pierwszy Okrągły Stół, zatytułowany „BUILDING A MODERN AND ROBUST BANKING SYSTEM: POLAND’S EXPERIENCE AFTER 1989”. Podczas Okrągłego Stołu byliśmy świadkami niezwykle ciekawej dyskusji, w ktgórej udział wzięli światowej klasy specjaliści: Piotr Święcicki (Partner at the global law firm Squire Patton Boggs), Stefan Kawalec (President, Capital Strategy; former Deputy Minister and Director General, Polish Ministry of Finance), Krzysztof Kalicki (President, Deutsche Bank Polska; former Deputy Minister of Finance), Sławomir S. Sikora (President, Citibank Poland; former Director, Banking Institutions Department, Ministry of Finance), Hubert A. Janiszewski (Deputy Chairperson, Supervisory Board, Deutsche Bank Polska).

Pierwszy dzień konferencji zakończył się wystawą poświęconą setnej rocznicy powstania Demokratycznej Republiki Gruzji. Wystawa zorganizowana była przy wsparciu Ambasady Gruzji w Polsce.