WAŻNE! Uroczystość wręczenia nagrody im. Lwa Sapiehy przeniesiona na wrzesień.

31-03-23 Promocja 0 comment

WAŻNE!

Uroczystość Wręczenia NAGRODY IMIENIA LWA SAPIEHY, którą otrzyma MIKOLA VOLKAU Z MIŃSKA, została przeniesiona na wrzesień.

„Nagroda imienia Lwa Sapiehy” ma na celu honorowanie wybitnych zasług w kształtowaniu i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi oraz budowaniu niepodległej, demokratycznej Białorusi, skierowanej ku Europie, uwzględniającej najlepsze tradycje historyczne Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Nagroda została zainicjowana przez Kolegium Europy Wschodniej we Wrocławiu i Studium Europy Wschodniej UW, a ufundowana przez grupę polskich uniwersytetów: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet w Białymstoku. Zgodnie z zasadami Nagrody, Laureat będzie kolejno gościł na tych uniwersytetach i prowadził wykłady na temat Białorusi.

Patron i Laureat