Węgry inwestują w kazaskich studentów

22-03-18 Promocja 0 comment

200 grantów dla studentów z Kazachstanu przeznaczą Węgry w tym roku, poinformował o tym węgierski ambasador w Kazachstanie Andrasz Barani. Na młodych obywateli Kazachstanu czeka 90 miejsc na studia licencjackie oraz magisterskie (miesięczna wysokość stypendium od 130 do 150 EUR), a także 20 – doktoranckie (450 EUR). Stypendyści będą mieli zapewnione zakwaterowanie oraz opiekę medyczną.

Program działa od 2013 r. – od zeszłego roku, z inicjatywy węgierskiej liczbę grantów dla studentów z Kazachstanu zwiększono z 45 do 200.

Ambasador podkreślił, że jeżeli chodzi o ilość grantów, Kazachstan znajduje się w piątce najważniejszych węgierskich partnerów, jest to „wyznacznik naszego partnerstwa strategicznego”, powiedział A. Barani.

Źródło: 24.kz