Wizyta delegacji z Instytutu Współczesnej Polityki w Astanie (Institute of contemporary politics)

24-10-23 Promocja 0 comment

19 października w sali Starego BUWu miało miejsce spotkanie z  z udziałem delegacji z Instytutu Współczesnej Polityki w Astanie (Institute of contemporary politics) oraz z ekspertami z Centrum Studiów nad Ukrainą (CSU) oraz kadrą Studium Europy Wschodniej UW specjalizującą się w zagadnieniach Azji Środkowej i Ukrainy – m.in. dr Shahlą Kazimovą oraz dr Ludwiką Włodek.

Kazachskiej delegacji przewodniczył Dyrektor Instytutu dr Sergey Konovalov, były radca Ambasady Republiki Kazachstanu na Ukrainie oraz w Polsce. Z ramienia CSU w spotkaniu wziął udział Pan Oleksandr Shevchenko – politolog, pracownik SEW, sekretarz CSU. Wśród uczestników spotkania nie zabrakło też studentów oraz przedstawicieli mediów.

Podczas spotkania odbyła się prezentacja książki The case of Ukraine and the destination of post-Soviet transits, która zawiera wyniki badań zespołu badawczo-analitycznego Instytutu. (fot. DIP)