Wizyta oficjalnej delegacji Uniwersytetu Warszawskiego w Gruzji.

13-02-24 Promocja 0 comment

W dniach 8-9 lutego odbyła się wizyta oficjalnej delegacji UW w Gruzji.

Skład delegacji:

1. prof. Alojzy Z. Nowak, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego
2. prof. Rafał Godoń, Dziekan Wydziału Pedagogicznego
3. prof. Łukasz Niesiołowski-Spano, Dziekan Wydziału Historii
4. Jan Malicki, dr h.c. mult., Dyrektor Studium Europy Wschodniej
5. dr David Kolbaia, Kierownik Studiów Kaukaskich w Studium Europy Wschodniej
6. dr Jarosław Turłukowski, Wydział Prawa i Administracji, Pełnomocnik Dziekana ds.
współpracy z Europą Wschodnią i Azją Centralną.

Rektor Alojzy Nowak musiał w ostatniej chwili odwołać swój wyjazd. Decyzją Pana Rektora delegacji UW przewodniczył dr David Kolbaia, SEW.

Wizytę złożono:

– w stołecznym Państwowym Uniwersytecie im. Ivane Javakhishvili w Tbilisi (University of Georgia) – spotkanie z Rektorem Jaba Samushia i kierownictwem uniwersytetu;

– w Państwowym Uniwersytecie w Gori (Gori State University) – spotkanie z panią Rektor Aleksandre Mghebrishvili i kierownictwem uniwersytetu)

Na Uniwersytecie w Tbilisi podpisana została Umowa w sprawie działalności Stacji Kaukaskiej SEW, działającej przy Uniwersytecie od 2007 r. Na Uniwersytecie w Gori podpisane zostało Memorandum o kontynuacji współpracy i pomocy. Należy dodać że na tym uniwersytecie działa Centrum Uniwersytetu Warszawskiego, a język polski jest jednym z dwóch obowiązkowych języków obcych na wydziałach humanistycznych (Relacja Jan Malicki).