Wizyta studentów SEW w Ambasadzie Republiki Słowackiej

20-05-19 Promocja 0 comment

Korzystając z zaproszenia Ambasadora Republiki Słowackiej p. Dušana Krištofíka, studenci I roku specjalizacji Europa Środkowa oraz lektoratu języka słowackiego wraz z dr Ireną Bilińską złożyli 17 maja 2019 r. wizytę w Ambasadzie Słowacji w Warszawie. Dzięki uprzejmości Pana Ambasadora studenci mieli możliwość odbycia z nim godzinnej rozmowy poświęconej zagadnieniom społeczno-polityczno i kulturalnym. Rozmowa ukierunkowana była na zagadnienia bilateralne dotyczące słowackiej polityki zagranicznej w kontekście środkowoeuropejskim, zwłaszcza w związku ze zmianą na stanowisku prezydenta. Wiele uwagi poświęcono również słowacko-polskim kontaktom turystycznym, przedstawicielom Słowacji w instytucjach międzynarodowych, jak również problematyce dekomunizacji, stosunkom narodowościowym, promocji kultury słowackiej oraz wymianie handlowej.

W imieniu Studium Europy Wschodniej UW pragnę niniejszym wyrazić podziękowanie dla Pana Ambasadora za przyjęcie studentów w Ambasadzie RS oraz za bardzo interesującą rozmowę i gościnność.

Irena Bilińska