dr. hab. Tadeusz Gawin wyróżniony przez Rektora UW za działalność naukową, która „w szczególny sposób przyczyniała się do rozwoju i wzrostu prestiżu Uniwersytetu”.

20-11-23 Promocja 0 comment

Prof. Tadeusz Gawin  jest badaczem relacji polsko-sowieckich w BSRR oraz dziejów politycznych polskiej mniejszości narodowej w BSRR i RB, od wielu lat związanym ze Studium Europy Wschodniej.  Współzałożyciel i prezes Związku Polaków na Białorusi, w latach 1990-2000).

W uzasadnieniu nagrody podkreślono ogromne zasługi Pana Profesora w organizacji, od  8-lat,  konferencji „Polacy na Białorusi. Od Powstania Styczniowego do XXI wieku” oraz nadzór merytoryczny nad edycją kolejnych tomów wydawnictwa „Polacy na Białorusi. Od Powstania Styczniowego do czasów współczesnych.

Wyróżnienie jest przyznawane nauczycielom akademickim za wybitne osiągnięcia naukowe, które w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju i wzrostu prestiżu Uniwersytetu Warszawskiego.

Składamy Wielkie Gratulacje!