Wzrost zachorowań na COVID-19 w Rosji

25-03-20 Promocja 0 comment

25.03.2020

W ciągu ostatniej doby liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Rosji zwiększyła się o 163 przypadków. Łącznie na chorobę COVIS-19 wywoływaną koronawirusem choruje już 658 osób. Największą liczbę zakażeń (410) odnotowano w Moskwie.

Zwalczanie pandemii było tematem narady prezydenta Rosji z członkami rządu. Władimir Putin świadczył, że „epidemia w sposób negatywny wpływa na gospodarkę światową” w tym również na rosyjską. Polecił opracować plan dodatkowych działań, które mają pomóc w ograniczeniu rozpowszechnienia się choroby.

Po naradzie prezydent odwiedził chorych na koronawirusa w moskiewskim szpitalu Komunarka. Następnie wizytował budowę nowego szpitala zakaźnego w obwodzie moskiewskim dla  500 pacjentów. Czas budowy ma wynieść 5 tygodni.

Eksperci uważają, że tempo rozpowszechnienia się koronawirusa w Rosji przypomina wariant hiszpański. W Hiszpanii SARS-CoV-2 zaraziło się już około 40 tys. osób. Gwałtownie rośnie liczba zmarłych. W ciągu minionej doby z powodu koronawirusa w Hiszpanii  zmarło 514 osób.

Źródło: newsru.com

Opracowanie BIS – Biuletyn Informacyjny Studium