Zjazd Stypendystów i Absolwentów Programu Stypendialnego Rządu RP im. Kalinowskiego – Relacja

14-12-16 Promocja 0 comment

W dniach 25 – 27 listopada 2016 r., w Serocku, odbył się kolejny, doroczny Zjazd Stypendystów i Absolwentów Programu Stypendialnego Rządu RP im. Konstantego Kalinowskiego. Było to już 10. spotkanie, które ma na celu z jednej strony nawiązanie kontaktów pomiędzy stypendystami Programu, którzy na co dzień studiują na uczelniach w całym kraju, a z drugiej jest propozycją wspólnej przestrzeni dyskusyjnej.

Uczestnicy 10. Zjazdu Stypendystów i Absolwentów Programu Stypendialnego Rządu RP im. Konstantego Kalinowskiego

Tegoroczny program Zjazdu oferował warsztaty z rozwoju osobistego oraz dyskusje na tematy 100. rocznicy białoruskiego szkolnictwa i białoruskich „partyzantów kultury”. Dodatkowym elementem wzbogacającym tegoroczny Zjazd była wystawa, przywieziona przez naszego absolwenta – Anatola Michnavca, pokazująca portrety białoruskich działaczy historycznych i kulturalnych stworzona przez grupę artystyczną «Жалезны воўк».