Bloomberg: USA pogodziły się z tym, że nie zdołają przeszkodzić w budowie gazociągu Północny Potok 2

19-12-19 Promocja 0 comment

Władze Stanów Zjednoczonych już pogodziły się z tym, że nie są w stanie przeszkodzić w zakończeniu budowy gazociągu Północny Potok 2, poinformowała agencja informacyjna Bloomberg. Nawet wprowadzenie sankcji wobec gazociągów Nord Stream 2 i Turecki Potok nie będzie miało istotnego wpływu na losy tych inwestycji.

Jednak Waszyngton zamierza utrudniać Rosjanom realizację kolejnych projektów energetycznych.

Gazociąg Północny Potok 2 ma zostać uruchomiony w połowie 2020 r. Jego długość ma wynieść ponad 1200 km. Zaplanowana maksymalna przepustowość roczna dwóch nitek to 55 mld metrów sześciennych gazu. Jeszcze w tym roku może zostać zakończone układanie rur Północnego Potoku 2.

Stany Zjednoczone niejednokrotnie protestowały przeciwko budowie kolejnego gazociągu z Rosji do Europy. Waszyngton groził wprowadzeniem sankcji wobec zachodnich uczestników tego projektu.

Źródło: tass.ru