Bułgaria: kraj wchodzi w lockdown

20-03-21 Promocja 0 comment

Minister Zdrowia ogłosił, że w Bułgarii będzie wprowadzony dziesięciodniowy lockdown, rozpoczynając od poniedziałku.  Zamknięte zostaną szkoły, przedszkola, restauracje i siłownie. Czynne będą tylko apteki, sklepy spożywcze i banki. Wydarzenie kulturalne będą zawieszone, a jeśli ktoś planuje wesele, musi się ograniczyć do 15 gości.

W ostatnich dwóch tygodniach, liczba zachorowań na koronawirus wzrosła o 124%. Politycy przez jakiś czas nie chcieli wprowadzać nowych ograniczeń, ze względu na  kwietniowe wybory parlamentarne.

Obecnie jednak Bułgaria zajmuje czwarte miejsce w UE w rankingu śmiertelności obywateli z powodu COVID-19. W piątek, zostanie wznowione szczepienie AstraZenecą, Europejska Agencja Medyczna orzekła bowiem, że szczepionka jest bezpieczna.

Źródło:   Euractiv.com

Opracowanie BIS — Biuletyn Informacyjny Studium