Gruzińsko-rosyjski uniwersytet zostanie otwarty w Tbilisi

24-07-23 Promocja 0 comment

Szef Centrum Jewgienija Primakowa, Dmitrij Lortkipanidze zapowiedział, że w Tbilisi powstanie gruzińsko-rosyjski uniwersytet.

„Kwestia utworzenia gruzińsko-rosyjskiego uniwersytetu jest obecnie szczegółowo omawiana. Na tym etapie szukamy odpowiedniego miejsca na lokalizację tej instytucji . Nauka na uniwersytecie będzie bezpłatna – Federacja Rosyjska pokryje wszystkie koszty. Będzie to wyjątkowy uniwersytet, w pełni obsadzony przez stronę rosyjską. Wierzę, że do końca września będziemy mieli jaśniejszy obraz i znali więcej szczegółów związanych z tym uniwersytetem” – powiedział Lortkipanidze.

W Tbilisi uważa się próbę otwarcia rosyjskiego uniwersytetu za przejaw nowej falirosyjskiej ekspansji i wpływów rosyjskiej polityki w Gruzji. Według ekspertów ds. edukacji, „rosyjskie imperium” wykorzystuje edukację jako mechanizm ideologiczny. Otwarcie rosyjskiego uniwersytetu w Gruzji oznacza, że strona gruzińska realizuje rosyjskie interesy.

Źródło: sova.news

Oracowanie: BIS –  Biuletyn Informacyjny Studium