Masowe Imprezy w rosyjskich szkołach zakazane do 1 stycznia 2024 r.

06-11-21 Promocja 0 comment

Szefowa rosyjskich służb sanitarnych Anna Popowa w celu walki z pandemią koronawirusa zatwierdziła postanowienie, które zakazuje organizacji masowychimprez w szkołach do dnia 1 stycznia 2024 r. Wyjątek zrobiono dla szkół zawodowych oraz wyższych.

Dokument przewiduje m.in. obowiązkowe wietrzenie pomieszczeń szkolnych, regularne robienie pomiarów temperatury ciała  dzieci i pracowników szkół, odizolowanie grup uczniów w swoich klasach. Rozkład lekcji musi uwzględniać minimalizację kontaktów między nimi.

Czwarta fala pandemii koronawirusa w Rosji okazała się rekordowa zarówno pod względem liczby zakażeń, jak i zgonów. 5 listopada zarejestrowano 1192 przypadkiśmiertelne (dzień wcześniej było o 3 więcej). Liczba zakażeń dziennych od kilku dni przekracza 40 tys. Do dnia 7 listopada br. włącznie w kraju wprowadzono dni wolne od pracy.

Źródło: polit.ru