Patruszew: Zachód chce „rozczłonkować Rosję i zniszczyć jej narody”

02-12-23 Promocja 0 comment

Rzeczywistym dążeniem Zachodu wobec Rosji jest jej „rozczłonkowanie i zniszczenie” zamieszkujących ten kraj narodów, napisał Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew we wstępie do książki Aleksandra Szczipkowa pt. Niezakończony nazizm: „Anglosasi bezceremonialnie narzucają Europejczykom ideologię neonazistowską, dążąc do swojego strategicznego celu – rozczłonkowania naszego kraju, likwidacji tzw. Russkiego Miru oraz zniszczenia narodów zamieszkujących Rosję”.

Urodzony w 1957 r. Aleksandr Szczipkow jest politologiem, socjologiem religii, profesorem Wydziału Filozofii Uniwersytetu Moskiewskiego.

W styczniu br. Ukraina wpisała go na listę sankcyjną za poparcie dla działań zagrażających bezpieczeństwu i suwerenności tego kraju. Nieco wcześniej założona przez Aleksieja Nawalnego Fundacja Walki z Korupcją zaliczyła go do grona „propagandystów i podżegaczy wojennych”.

Źródło: gazeta.ru