Prezydent Ukrainy w USA odrzucił propozycje negocjacji zakładające rezygnację z ukraińskich terytoriów

15-12-23 Promocja 0 comment

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski podczas wizyty w Waszyngtonie skomentował propozycje ustępstw terytorialnych na rzecz Rosji w imię pokoju.

„Oddać nasze terytoria to całkowity obłęd. To niechrześcijańskie. Mówimy o ludziach, których zabijają, gwałcą. Oddać terytorium to oddać dzieci. Czy ci ludzie, którzy o tym mówią, są gotowi oddać swoje dzieci terrorystom?” – podkreślił ukraiński prezydent 12 grudnia w trakcie wspólnej konferencji prasowej z prezydentem USA, Joe Bidenem.

Dodał, że czuje wsparcie ze strony Bidena i Senatu USA, ale zaznaczył, że pozytywne słowa to za mało.

Wcześniej Joe Biden podkreślił, że celem USA jest zwycięstwo Ukrainy. Natomiast przedstawiciel Białego Domu, John Kirby, podkreślał, że decyzję o rozpoczęciu rozmów pokojowych z Federacją Rosyjską powinna podjąć Ukraina pod przywództwem prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Źródło: Zwierciadło Tygodnia