Rosyjski senator: Europa może przegrać ekonomiczną rywalizację z Rosją

06-09-22 Promocja 0 comment

Rosja i Zachód rozpoczęły długotrwałą rywalizację ekonomiczną, oświadczył senator Aleksiej Puszkow, przewodniczący senackiej komisji ds. polityki informacyjnej i współpracy z mediami. Jego zdaniem, kraje zachodnie są gotowe do poważnych wyrzeczeń, byleby zaepchnąć „na dno” gospodarkę rosyjską. W rywalizacji tej Zachód może jednak przegrać: „Decyzja grupy G7 o ustanowieniu progu cenowego na rosyjską ropę, która poważnie uderzy w gospodarkę Zachodu, po raz kolejny świadczy o powadze zamierzeń”.

„W ciągu długiego okresu Rosja poprzez stabilne dostawy ropy, gazu i węgla dzieliła się z Europą swoimi zasobami naturalnymi, zapewniając gospodarce europejskiej konkurencyjność oraz stabilny rozwój. W obecnej chwili Europa zrywa energetyczną pępowinę łączącą ją z Rosją, dążąc do finansowego i technologicznego osłabienia Moskwy. Biorąc pod uwagę ogromne zasoby, które posiada Rosja, Europa musi liczyć się z ryzykiem przegranej”, stwierdził Puszkow.

Źródło: gazeta.ru