Serbia: Prezydent Węgier w Belgradzie

10-09-22 Promocja 0 comment

W piątek, prezydent Węgier Katalina Novak złożyła oficjalną, jednodniową wizytę w Serbii, po tym jak dzień wcześniej spotykała się z prezydentem Rumunii w Bukareszcie.

Katalina Novak przeprowadziła rozmowy z prezydent Serbii Aleksanderem Vuciciem na temat współpracy energetycznej oraz inwestycji w regionie Vojvodina. Politycy podkreślili, że  współpraca ta jest w tej chwili bardziej intensywna niż kiedykolwiek. W pierwszej połowie roku wymiana handlowa między obu krajami osiągnęła 2.2 miliardów euro, prawie dwa razy więcej niż rok temu. Poza tym, Serbia może korzystać z magazynów gazu ziemnego znajdujących się na terytorium Węgier.

Wizyta Kataliny Novak obejmuje także spotkanie z liderem mniejszości węgierskiej oraz uroczyste  otwarcie węgierskiego wydziału pedagogicznego na uniwersytecie w Nowym Sadzie.

Źródło:  n1info.com

Opracowanie BIS — Biuletyn Informacyjny Studium