Skończyła się wizyta prezydenta Białorusi w Chinach

01-10-16 Promocja 0 comment

Alaksandr Łukaszenka  od 28 do 30 września przebywał z oficjalną wizytą w Chinach   W ostatnim dniu swego pobytu  białoruski przywódca spotkał się ze  studentami Uniwersytetu w Pekinie.

Podczas j wizyty w Chinach białoruski przywódca odbył oficjalne rozmowy z prezydentem Chin Xi Jinpingem. Podpisano  wspólną deklarację „w sprawie ustanowienia  strategicznego partnerstwa  i nawiązania ścisłej  współpracy”.

W obecności szefów państw zostały również podpisane porozumienia  powołujące  kilkanaście  wspólnych komisji mających na celu  nawiązanie i rozwój współpracy w dziedzinach  handlu, inwestycji, przemyśle, edukacji i nauce.

W Pekinie, Łukaszenko spotkał się z premierem Rady Państwowej Chin Li Keqiangem, przewodniczącym Stałego Komitetu Narodowego Kongresu Ludowego Zhang Dejanem oraz  przewodniczącym Komitetu Narodowego Konsultacyjnej Rady Politycznej Yu Zhengshengem.

Przed opuszczeniem stolicy Chin Łukaszenka złożył wieniec pod  Pomnikiem Bohaterów Ludu.

Źródło: Nasza Niwa, Biełta, BiełaPAN, Biełorusskij Partizan