Dr David Kolbaia pierwszym laureatem Nagrody im. Zwiada Gamsachurdii

14-04-20 Promocja 0 comment

Dr David Kolbaia, wykładowca Studium Europy Wschodniej 31 marca 2020 roku został uhonorowany przyznaną po raz pierwszy Nagrodą imienia Zwiada Gamsachurdii. Nagrodę przyznano za „niestrudzoną pracę na rzecz rozwoju kartwelologii za granicą, dla jej upowszechnienia i umocnienia w międzynarodowym środowisku naukowym”.

Nagrodę ustanowiła „Narodowa Fundacja Nauki im. Szoty Rustawelego Ministerstwa Edukacji, Nauki, Kultury i Sportu Gruzji” w 80. rocznicę urodzin Pierwszego Prezydenta Gruzji Zwiada Gamsachurdii, wybitnego gruzińskiego polityka, dysydenta, naukowca i pisarza. Nagrodę mogą otrzymać osoby, które w swej działalności rozpowszechniają kartwelologię w środowisku akademickim za granicą.

W kapitule przyznającej Nagrodę zasiadają wybitni badacze kartwelologii z wyższych uczelni i instytucji naukowych w Gruzji.

David Kolbaia, jest historykiem, kartwelologiem, nauczycielem akademickim, doktorem nauk humanistycznych, wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, założycielem i redaktorem naczelnym „Pro Georgia”, kierownikiem Specjalizacji Kaukaskiej Studium Europy Wschodniej UW, od 2017 roku jest przewodniczącym Polsko-Gruzińskiej Komisji Historyków.

Serdecznie gratulujemy!