dr Rigels Halili, wykładowca Studium Europy Wschodniej, otrzymał Wyróżnienie w ramach Nagrody Dydaktycznej Rektora UW 2023

16-11-23 Promocja 0 comment

Wyróżnienie w ramach Nagrody Dydaktycznej w dziedzinie nauk humanistycznych otrzymał dr Rigels Halili.

Wyróżnienie w ramach konkursu o Nagrodę Dydaktyczną Rektora UW dla dr Rigelsa Haliliego za wprowadzenie nowatorskich rozwiązań w procesie kształcenia oraz stosowanie w praktyce innowacyjnych środków  zgodnych ze wskazaniami nowoczesnej dydaktyki akademickiej w dziedzinie nauk humanistycznych. Kandydaturę dr Rigelsa Halilego do Nagrody Dydaktycznej zgłosiła Rada Dydaktyczna dla kierunku Studia Wschodnie przy poparciu samorządu studenckiego i Koła Naukowego SEW UW.

dr Rigels Halili – jest Sekretarzem Naukowym Studium oraz Kierownikiem Specjalizacji Bałkańskiej SEW UW.  Studiował antropologię i animację kultury na Wydziale Polonistyki UW oraz stosunki międzynarodowe na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Studia doktoranckie ukończył w Szkole Nauk Społecznych PAN, a w 2009 obronił doktorat zatytułowany „Oralność i Piśmienność. Epika Ludowa wśród Albańczyków i Serbów”. Ze Studium Europy Wschodniej UW i Szkołą Języków Wschodnich jest związany od 2006 roku. Początkowo jako lektor języka albańskiego, a od 2010 także jako wykładowca dwudziestowiecznej historii Bałkanów. dr Halili w 2022 roku otrzymał tytuł Najlepszego Wykładowcy Studium Europy Wschodniej. Obecnie jest opiekunem koła naukowego SEW.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych i dydaktycznych!

Wręczenie Nagrody Dydaktycznej Rektora UW 2023, fot. M. Kaźmierczak/UW

Źródło: https://www.uw.edu.pl/nagroda-dydaktyczna-i-wyroznienie-rektora-uw-2023/