Dzień Adaptacyjny w Studium Europy Wschodniej UW 2022/23

29-09-22 Promocja 0 comment

Dzień adaptacyjny w Studium Europy Wschodniej UW był okazją do spotkania się z dyrektorem Janem Malickim, kadrą dydaktyczną, a także zapoznania się z siedzibą SEW UW oraz organizacją i programem studiów.

29 września br. odbyło się spotkanie adaptacyjne dla studentów Studium Europy Wschodniej I i II stopnia w sali Narożnej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy ul. Krakowskie Przedmieście 32 w Warszawie.

Słowem wstępnym rozpoczął dyrektor Studium Europy Wschodniej UW Jan Malicki, który opowiedział w telegraficznym skrócie o historii i teraźniejszości, specyfice SEW i perspektywach rozwoju po zakończeniu studiów wschodnich.

Na temat informacji formalnych, regulaminu i uchwał opowiedziała dr Irena Bilińska (Pełnomocnik ds. studenckich). Szkołę Języków Wschodnich (SzJW) przybliżyła kierownik SzJW Pani Inga Kotańska (Pełnomocnik dziekana ds. języków wschodnich). Omówiono ze szczegółami kwestie, które najbardziej nurtowały studentów I stopnia, czyli spraw studenckich dotyczących zapisu na lektoraty, OGUN-y, PNJR, siatki zajęć, POWI, czy szkolenia z zakresu BHP.

Więcej informacji znajdziecie w zakładce: Dla studenta.

Studentom II stopnia zwrócono uwagę na odpowiedni wybór specjalizacji, który w niedalekiej przyszłości będzie warunkował na dalszy rozwój w danym regionie, zwłaszcza w obszarze intelektualnym jak i zawodowym. Przypomnijmy, że specjalizacji na II stopniu studiów wschodnich jest aż sześć: Rosja (dr Marek Radziwon), Europa Wschodnia (prof. Hubert Łaszkiewicz), Europa Środkowa (dr Irena Bilińska), Bałkany (dr Rigels Halili), Azja Środkowa(dr Ludwika Włodek), Kaukaz (dr Dawid Kolbaia).

Zaprezentowano obowiązki i prawa studenta spisane w Regulaminie Studiów. Przedstawiono kalendarz akademicki na rok akademicki 2022/23.

W kolejnej części zaprezentowano działy i obszary zainteresowań Studium, w tym: Dział konferencji, Centrum Studiów Białoruskich przy SEW, Grupę Analityczną „Białoruś w regionie” (www.bialorus2020studium.pl), publikacje wydawnicze (Bibliotheca Europae Orientalis, a także periodyki Przegląd Wschodni, Obóz, Nowy Prometeusz, Pro Georgia, Warsaw East European Review, Rocznik Centrum Studiów Białoruskich), czy wydzielone jednostki tj.  Stacje Studium Europy Wschodniej UW.

Instrukcja dla studentów I roku, czyli „wskazówki” jak się zorientować w sprawach studenckich. Znajdziesz takie informacje jak:

• topografię Uniwersytetu Warszawskiego (adresy jednostek wydziału Orientalistycznego);
  • strona internetowa Wydziału Orientalistycznego;
  • informacje dotyczące systemu USOS i obowiązkowych szkoleń (np. BHP)
  • informacje dotyczące prawidłowego składania podań, czy dokonywania płatności;
  • informacje dotyczące wszystkich spraw związanych z tokiem studiów (podania, zaświadczenia, etc.);
  • kalendarz akademicki;
  • stypendia i pomoc materialna.

Informator dla nowych studentów UW. Z przewodnika studenci dowiedzą się o:

• tym, czym jest dziekanat, do czego służy studenckie konto pocztowe, jak działa uczelniane Wi-Fi, czym jest ELS, gdzie zapytać o wolne miejsce w akademiku, gdzie jest uniwersytecka stołówka,
  • rodzajach zajęć i sposobach rejestracji na nie,
  • ważnych datach z kalendarza akademickiego,
  • stypendiach i pomocy materialnej,
  • lokalizacji poszczególnych jednostek UW,
  • formach wymiany krajowej i zagranicznej,
  • wsparciu w sytuacjach trudnych lub konfliktowych,
  • rodzajach aktywności poza zajęciami.

Studenci SEW wszystkie sprawy związane z tokiem studiów (podania, zaświadczenia, etc.) załatwiają w Sekretariacie ds. Studenckich.

SEKRETARIAT DS. STUDENCKICH SEW
(ul. Dobra 56/66 – w budynku nowej Biblioteki Uniwersyteckiej, I piętro, p. 161)

Czynny:
poniedziałek – czwartek 10.00-17.00
Sekretariat ds Studenckich SEW pracuje w trybie rotacyjnym. Przyjęcia interesantów odbywają się po umówionym terminie za pośrednictwem adresu studenckie.studium@uw.edu.pl

Wszelkie decyzje podejmuje prodziekan ds. studenckich: Marta Widy-Behiesse.

Przypominamy!

Każdy student ma obowiązek posiadania adresów w domenie uw.edu.pl

Brak adresu uniemożliwia:

• kontakt z wykładowcami,
  • udział w zajęciach,
  • udział w egzaminach.

Opiekunowie studentów:

• studia I stopnia (licencjackie)

I rok – dr Irena Bilińska

II rok – płk. Tadeusz Krząstek

III rok – mgr Andrzej Buczyński

• studia II stopnia (magisterskie)

I i II rok – dr Ludwika Włodek

• ERAZMUS

opiekun dr Rigels Halili

Egzamin certyfikacyjny B2

Nie ze wszystkich języków, co roku odbywają się egzaminy certyfikacyjne B2. Do egzaminu muszą zgłosić się co najmniej 3 osoby.

www.certfikacja@uw.edu.pl

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA 4.10.2022 r. !