Minister edukacji: uniwersytet okupanta nie zostanie otwarty w Gruzji

27-07-23 Promocja 0 comment

Szef gruzińskiego Ministerstwa Edukacji, Giorgi Amilachwari, powiedział, że uniwersytet okupanta nie zostanie w Gruzji otwarty.

Według ministra, resort nie prowadzi żadnych postępowań i nie ma żadnych wniosków, które byłyby w jakikolwiek sposób związane z procesem autoryzacji rosyjskiego uniwersytetu .

Amilachwari podkreślił, że tego typu oświadczenia są „destrukcyjną propagandą i kłamstwami” przeciwników władzy.

„Nie było i nie będzie żadnych konsultacji, spotkań, wcześniejszych porozumień w tej sprawie. Jest to destrukcyjna propaganda naszych przeciwników, wrogów kraju, którzy na podstawie niezweryfikowanych informacji lub czyjegoś pomysłu wykorzystują ją przeciwko rządowi, systemowi edukacji i całemu państwu. W związku z tą kwestią będziemy oczywiście działać w ramach interesów państwowych Gruzji. I żaden uniwersytet okupanta nie zostanie tutaj otwarty, gdyż nie leży w interesie gruzińskiego społeczeństwa i edukacji”- oświadczył Amilachwari.

Źródło: sova.news

Oracowanie: BIS –  Biuletyn Informacyjny Studium