Studenci SEW spotkali się z dyrekor Czeskiego Centrum

07-05-19 Promocja 0 comment

Dnia 6 maja 2019 r. studenci I roku specjalizacji Europa Środkowa wraz z dr Irena Bilińską byli gośćmi dyrekor Czeskiego Centrum  Taťjany Langáškovej. Pani Dyrektor przedstawiła studentom specyfikę pracy w instytucie promującym kulturę czeską w Polsce oraz działającą na rzecz współpracy kulturalnej nie tylko w obszarze czesko-polskim, lecz również środkowoeuropejskim. W miłej atmosferze studenci mieli możliwość porozmawiania o sposobach promocji kultury i dyplomacji kulturalnej, współpracy ośrodka z zewnętrznymi partnerami, organizacji wystaw, seansów filmowych, festiwali,  zapraszaniu gości. Na zakończenie każdy otrzymał w prezencie od Pani Dyrektor płytkę z filmami czeskiej lub czechosłowackiej kinematografii.