Uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Wolnego Uniwersytetu Białoruskiego

18-12-22 Promocja 0 comment

W dniu 16 grudnia 2022 r. w Sali Kolumnowej Wydziału Historii UW odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Wolnego Uniwersytetu Białoruskiego.

Uroczystość otworzył dyrektor Studium Europy Wschodniej UW Jan Malicki, po czym głos zabrali konsul Jarosław Książek, kanclerz WUB Aliaksandr Milinkiewicz, prezes Fundacji Solidarności Międzynarodowej Rafał Dzięciołowski, ambasador RP na Białorusi Artur Michalski oraz prof. Paweł Swianiewicz.

Alaksandr Milinkiewicz serdecznie podziękował polskim partnerom za nieustanne wspieranie inicjatyw edukacyjnych dla Białorusinów oraz zwrócił uwagę na priorytety dalszych prac nad szkoleniem wykwalifikowanej kadry dla demokratycznej Białorusi. W wystąpieniach podkreślano znaczenie poszerzania wiedzy o przemianach w krajach Europy Środkowej oraz umacniania białoruskiej tożsamości europejskiej. Polska jest gotowa dzielić się najlepszymi doświadczeniami i szczerze pragnie nie powtarzać swoich błędów, ale uczyć się na nich – podkreślił na zakończenie ambasador Michalski

W uroczystości wzięli udział absolwenci oraz zaproszeni goście. Po występach organizatorów zostały wręczone dyplomy ukończenia specjalistycznych programów kształcenia.

W ramach Programu odbyły się cztery specjalistyczne programy kształcenia:

Program został zorganizowany przez Studium Europy Wschodniej UW, we współpracy z Fundacją „Wolny Uniwersytet Białoruski” i wsparciem Ministerstwa Edukacji i Nauki RP.

W ramach Programu uczestnicy wysłuchali wykładów naukowców z Katedry Rozwoju i Polityki Lokalnej, Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych, a także naukowców z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) i Zakładu Nauk Administracji WPiA UW, także białoruskich naukowców zrzeszonych wokół Centrum Studiów Białoruskich przy SEW UW– dr Siarhei Tokts i dr hab. Aliaksandr Kraucevich.