Zbliża się XX. edycja Warsaw East European Conference 2024

23-04-24 Promocja 0 comment

Tegoroczna jubileuszowa XX edycja Warsaw East European Conference odbędzie się w dniach 1-3 lipca 2024 roku. Tematem przewodnim będzie: „How to Deter Russia: Resilience of Ukraine and of the Western Community”.

Podczas konferencji odbędą się dyskusje na temat wojny między Rosją a Ukrainą i jej konsekwencji dla porządku międzynarodowego. Szczególną uwagę poświęcimy ewolucji stosunku do wojny państw wspierających Ukrainę, w tym państw NATO i Azji Wschodniej. Planujemy również omówić sytuację w Rosji i na Ukrainie z perspektywy wojskowej, gospodarczej i społecznej.

Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak organizatorzy nie pokrywają kosztów zakwaterowania i podróży uczestników. Językiem konferencji jest język angielski.

Zapraszamy do zgłaszania propozycji wystąpień do 31 maja 2024 roku.

Więcej informacji nt. konferencji i zgłoszeń można znaleźć na stronie internetowej konferencji:

W ramach zapowiedzi WEEC 2024 polecamy zapoznać się z artykułem opublikowanym w czasopiśmie Ruch Prawniczy, Ekonomiczny i Socjologiczny przez Emilię Kowalewską, badaczkę wizytującą w SEW UW: https://pressto.amu.edu.pl/index.php/rpeis/article/view/40020

Emilia Kowalewska jest wizytującą doktorantką, której zainteresowania badawcze obejmują: teorię konstytucyjną, porównawcze prawo publiczne, sprawiedliwość tranzycyjną i pamięć zbiorową w Europie Wschodniej i Środkowej, prawa człowieka, handel ludźmi i rozwój instytucjonalny. W latach 2019, 2020 i 2021 wygrała konkursy rekrutacyjne na stacjonarne stanowiska badawcze w Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk (ISP PAN), gdzie prowadziła niezależne badania w ramach Zakładu Bezpieczeństwa Globalnego i Studiów Strategicznych oraz Zakładu Badań nad Elitami i Instytucjami Politycznymi. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie w Cambridge, uzyskała tytuł LL.M. w dziedzinie międzynarodowego prawa praw człowieka oraz tytuł magistra społeczeństwa i polityki na Uniwersytecie w Lancaster, a także zapewniła sobie sześciomiesięczny okres wizytacyjny w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji (2021-22). Jest akredytowanym kierownikiem projektu PRINCE2 i byłym ekspertem/konsultantem w Biurze Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (2010-14). Zarządzała projektami w Londynie, Brukseli, Wiedniu, Pradze, Nowym Jorku i Warszawie oraz szkołami letnimi w Polsce i Rumunii. Jej badania zostały opublikowane w wiodących czasopismach społeczno-prawnych oraz przez Cambridge University Press.