Uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Programu „Samorządność i samorząd terytorialny”

23-12-21 Promocja 0 comment

Opera Zrzut ekranu_2022-07-14_143355_studium.uw.edu.pl

W dniu 22 grudnia 2021 r. w Sali Narożnej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom Specjalistycznego Programu Kształcenia „Samorządność i samorząd terytorialny”.

Uroczystość otworzył dyrektor Studium Europy Wschodniej UW Jan Malicki, po czym głos zabrali amb. Aliaksandr Milinkiewicz oraz prof. Paweł Swianiewicz. W uroczystości wzięli udział absolwenci oraz zaproszeni goście. Po występach organizatorów zostały wręczone dyplomy ukończenia Programu.

Program został zorganizowany przez Studium Europy Wschodniej UW, we współpracy z Fundacją „Wolny Uniwersytet Białoruski” oraz Katedrą Rozwoju i Polityki Lokalnej WGiSR UW.

Celem Programu było przybliżenie uczestnikom z Białorusi modelu państwa zdecentralizowanego, a także zapoznanie słuchaczy z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi roli samorządu terytorialnego we współczesnym kraju europejskim.

W ramach Programu uczestnicy wysłuchali wykładów naukowców z Katedry Rozwoju i Polityki Lokalnej, Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych, a także naukowców z Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) i Zakładu Nauk Administracji WPiA UW.

Do udziału w I edycji kursu zakwalifikowano 15 osób.

Ostatecznie kurs ukończyły 9 osób w tym 5 osób z wyróżnieniem.